Jak przygotować dziczyznę do wędzenia

13.07.2022

/

Zielone Rykowisko

Dziczyzna może być przygotowana na wiele sposobów do wędzenia. Najważniejsze jest, aby pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, mięso powinno być chude i bez kości. Chude mięso będzie łatwiejsze do wędzenia i bardziej smaczne. Druga ważna rzecz to temperatura. Wreszcie, należy pamiętać o tym, że dziczyzną należy wędzić powoli i delikatnie.

Jak przygotować dziczyznę do wędzenia

Wyselekcjonowane mięso, które głównie jest dziczyzna przygotowujemy długo wcześniej zanim trafi na stół. Wymaga ona odpowiedniego doświadczenia i wprawy, dlatego warto zacząć ją przygotowywać nawet dwa tygodnie wcześniej.

 

Proces przygotowania polega na rozbiorze tuszy jelenia, dzika, sarny, daniela na mniejsze elementy i uformowanie ich na porcje. Zacznijmy od dokładnego oczyszczenia mięsa - musimy usunąć wszystkie kości i chrząstki.

 

Mięso trafia do specjalnej marynaty w której pekluje się minimum 2 tygodnie. Po tym czasie jest przygotowywane do obróbki termicznej, która polega na wędzeniu i parzeniu.

 

Wędzenie to najstarsza i najbardziej popularna metoda przetwarzania dziczyzny. Wymaga ona jednak specjalistycznego sprzętu oraz odpowiedniego doświadczenia.

 

Poznaj Nasz lokal!

Lokal

Serdecznie Zapraszamy do zapoznania się z miejscem, gdzie zjesz pyszne tradycyjne posiłki oraz dziczyznę, która jest naszej produkcji!  

Zdjęcie Promujace Lokal - Zielone rykowisko

Zobacz nasze menu!

Co możemy Ci zaoferować?

Proponujemy Państwu wyroby garmażeryjno - wędliniarskie,  według przepisów Pani Magdy Gessler, które produkujemy w zajeździe Zielone Rykowisko. Nasze wyroby charakteryzuje naturalny smak i aromat. W naszym zajeżdzie przywiązujemy dużą wagę do tego, żeby każdy produkt był wysokiej jakości. Dlatego używamy tylko naturalnych składników, bez konserwantów i sztucznych dodatków.

 

W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów wyrobów: kiełbasy (biała, myśliwska), boczek, baleron, polędwiczki a także szynki. Wszystkie one są dostępne na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami!

Gdzie Nas znajdziesz!

Dane teleadresowe

05-094 Janki Al: Krakowska 63

 

Tel:. 502-379-309

 

E-mail:. sitarekmarcin@gmail.com

 

 

Zapraszamy do naszego zajazdu Zielone Rykowisko, który jest po Rewolucji Pani Magdy Gessler. Masz 100% gwarancje, że otrzymasz od nas produkt bardzo wysokiej jakości o niepowtarzalnym smaku.

Zobacz nasze menu!

Co możemy Ci zaoferować?